Володар «Золотої пальмової гілки» поділився досвідом зі студентами-журналістами

На базі кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ відбулася зустріч студентів-журналістів з українським режисером, оператором і сценаристом Ігорем Стрембіцьким.

Упродовж заходу Ігор Стрембіцький розповідав майбутнім медійникам про основи та особливості відеомонтажу, побудову кадру, засоби візуалізації тощо. Також дав поради, як розвивати уяву та особливе «бачення».

Окремо режисер розповів про свій фільм «Подорожні», за який отримав «Золоту пальмову гілку» на Каннському кінофестивалі (наразі фільм можна переглянути на платформі YouTube).

Наприкінці тренінгу Ігор Стрембіцький дав студентам домашнє завдання: зняти власний репортаж. Попередньо він ознайомив учасників тренінгу з етичними та юридичними аспектами відеозйомки.

Уже через тиждень буде проведена чергова зустріч, але дистанційно: учасники тренінгу будуть переглядати та обговорювати створені відеосюжети.

– Захід поєднував як корисні поради, так й інформацію, яка необхідна для створення якісного відеоконтенту. Я зміг дізнатися подробиці роботи кіностудій та майстрів, які там працюють. Також дізнався про «внутрішню кухню» створення репортажів і зрозумів, що це дійсно кропітка робота. Будь-який досвід – це досвід, тим паче, якщо він отриманий від такої людини, – ділиться враженнями студент 2-го курсу Юрій Котляр.

Про те, чим корисні такі тренінги майбутнім журналістам, розповіла Раїса Стоян – тележурналіст, фахівець кафедри журналістики та філології СумДУ:

– Річ у тому, що документалістика (неігрове кіно) і телевізійна журналістика мають одну й туж аудіовізуальну природу, як мовиться, «живуть» за законами драматургії. Наприклад, в авторській екранній публіцистиці також діє правило «важіля Вертова». Якщо ви знайшли образ, то це ваша точка опори, яка допоможе вам перевернути світ, на що звернув увагу учасників тренінгу режисер Ігор Стрембіцький. Іншими словами, факт сам по собі неефективний, якщо він не переходить в образ, не підсилений промовистим образом. Корисним для майбутніх телевізійників була й візуалізація режисером основних творчих правил монтажу, зокрема, пояснення знаменитого «ефекту Кулєшова», коли кожний наступний кадр визначає зміст попереднього. Судячи з реакції студентської аудиторії, майстер-клас володаря «Золотої пальмової гілки» був і цікавим, і доречним.

Джерело: https://journ.sumdu.edu.ua/ua/novyny/689-volodar-%C2%ABzolotoyi-palmovoyi-gilky%C2%BB-podilyvsya-dosvidom-zi-studentamy-zhurnalistamy